Noctua NF-A12x25 120mm 2000RPM 5V Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140 mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-2 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 200mm 800RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1300RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x20 40mm 5000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140x150x25mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fans - Dual Pack
| IN STOCK |
LIGHT UP YOUR BUILD
The CF120 PLUS case fan fits 18 individual addressable RGB LEDs across the fan blades and housing to create vibrant lighting effects in a layered design.
RGB CONTROLLER
Easily switch between 6 preset lighting effects with the included RGB controller. Customize to fit with your color settings.
MOTHERBOARD RGB SYN
CSync with your motherboard for direct control using RGB software, including Chroma.
KEEPING THINGS COOL
Maximize cooling efficiency with powerful fan speeds and PWM fan control to quickly lower system temperatures when needed and staying quiet under light loads.
| FAN DIAMETER | 120MM |
| ROTATION SPEED | Max: 1800RPM Min: 500RPM |
| QUANTITY | 1 pc(s) |
| NOISE LEVEL | High speed: 28.8dB |
| AIRFLOW | 52.5cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| POWER CONSUMPTION | 2.16 W |
| DIMENSIONS | 120 x 120 x 26.5mm |