32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) Black
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Single Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Trident Z RGB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group DDR4 3600MHz CL18 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V for Intel CL16 (16-19-19-39) Quad Channel kit (4x16GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2x16GB) - Black
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-21300 2666MHz Ripjaws V CL19 Dual Channel kit (2x16GB) 1.20V
| IN STOCK |
Unbeatable classic with eye-catching features
The T-CREATE CLASSIC DESKTOP DDR4 10L has a classic design that you will never get tired of looking at. It is tailored made for the needs of creative professionals who require multitasking when designing and creating. It is an eye-catching, unbeatable classic that has both beautiful outside and powerful inside.
10 layers circuits design with professional anti-noise feature
The thickened 10 layers has better anti-noise processing ability, allowing creators to produce animations, editing or processing without lagging.
Customized high-temperature resistant capacitor
The customized capacitor inside of the T-CREATE CLASSIC DESKTOP DDR4 10L can withstand the high temperature caused by running large files during creation and maintain a stable output voltage.
Faster instant reaction speed
A single large capacity 32GB DDR4 memory with a frequency up to 3200MHz, making multitasking more efficient. Whether you are editing hundreds of audio samples, billions of pixels of video, or running multiple virtual machines, it can respond instantly to offer a smooth experience.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY TYPE | DDR4 |
| MEMORY SPEED | 3200 MHz |
| STANDARD | PC4 25600 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit (2 x 16 GB) |
| CAS LATENCY | CL22 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| REGISTERED | unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 2 x 16 GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |