Supermicro 40MM 13000RPM 4-Pin Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-PS 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-4 120mm 2400RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-1 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x10 FLX 40mm 4500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B14 ARGB 140MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-P 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1300RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 2000RPM 5V Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
The Kaze Flex RGB series combines the award-winning technology of the Kaze Flex fans with an optical revision and RGB LEDs. The all-black frame and decouplers emphasize the translucent fan blades illuminated by eight LEDs. A 4-pin 12V RGB connector allows regulation by standard RGB controllers. Thanks to an additional pass-through plug, several fans can be chained together. The outstanding performance of the Kaze Flex range remains untouched. The Sealed Precision FDB bearing ensures a service life of more than 120 000 hours. Three performance levels offer an individual solution for every application.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1200RPM |
| QUANTITY | 1 pc(s) |
| NOISE LEVEL | 24.9dB |
| AIRFLOW | 51.17 cfm |
| CONNECTOR | 3-pin/4-pin |
| COLOR | Black, White |
| DIMENSIONS | 120 x 120 x 27 mm |