512GB Transcend MTE452T M.2 2242 PCIe Gen3x2 SSD 3D TLC Flash Industrial
| IN STOCK |
256GB Transcend MTE352T M.2 PCIe NVMe Gen3x2 2230 Internal SSD
| IN STOCK |
120GB Transcend M.2 SATA III 6Gb/s SSD MTS420 3D TLC Flash 42mm Form Factor
| IN STOCK |
| IN STOCK |
256GB Transcend M.2 2280 80mm SATA III 6Gbps 830S Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Team Group MS30 M.2 SATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
240GB Transcend M.2 SATA III 6Gb/s SSD MTS820S 3D TLC Flash 80mm Form Factor
| IN STOCK |
512GB Transcend 410S NVMe PCIe 4.0 M.2 2242 Gen4 x4 Internal SSD
| IN STOCK |
256GB ZTC Armor 42mm M.2 NGFF 6G SSD Solid State Disk- ZTC-SM201-256G
| IN STOCK |
128GB Transcend M.2 2280 80mm SATA III 6Gbps 830S Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Transcend M.2 SATA III 6Gb/s SSD MTS820S 3D TLC Flash 80mm Form Factor
| IN STOCK |
512GB Team Group MS30 M.2 SATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
64GB M.2 SSD for notebook computers and tablets, 2280 form factor, SATA 6Gbps interface. Read speed up to 500MB/sec.
A high performance and high reliability storage device consisting of nonvolatile NAND Flash memories and semiconductor components. This technology is designed to optimize the limitations of traditional hard disk drives. All mechanical parts have been replaced with electronic components to prevent shock and vibration damages.
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | M.2 2280 |
| FORM FACTOR | M.2 2280 |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 500MB/sec Write speed up to 450MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | 3D TLC NAND Flash |
| DIMENSIONS | 80mm x 22mm x 2.1mm |
| WEIGHT | 15g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |