64GB G.Skill Ripjaws M5 RGB DDR5 5200MHz Dual Channel Kit (2x 32GB) CL40 1.10V Black Edition
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz CL40 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Ripjaws M5 RGB DDR5 5200MHz Dual Channel Kit (2x 16GB) CL40 1.10V White Edition
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 7200MHz CL34 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance RGB DDR5 6600MHz CL32 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 6200MHz CL32 Quad Memory Kit (4x16GB) - Black
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR5 Trident Z5 6000MHz CL30 1.40V Dual Channel Kit 2x 32GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Flare X5 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit (2x 16GB) AMD EXPO Matte Black
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6000MHz CL28 Dual Channel Kit 2x 32GB Black
| IN STOCK |
32GB Corsair Dominator Platinum RGB DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 16GB) - White
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 5600MHz CL40 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Renegade 7200MHz DDR5 CL38 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
DO IT ALL, AND DO IT FASTER
In the many-core era, the unprecedented processing speed of DDR5 ensures your high-end CPU gets data quickly with ease. Whether you are gaming, creating content, opening 100 tabs, or multi-tasking, your PC can power through complex tasks faster than ever before.
ONBOARD VOLTAGE REGULATION
You have the power and the control. Built-in voltage regulation with iCUE software control makes for easier, finely-tuned output that provides more stable overclocking than ever.
CUSTOM INTEL® XMP 3.0 PROFILES
Ditch the tedious process of manually adjusting your performance settings each time when you save your own XMP profiles through iCUE.
Easily customize and tailor your setting profiles by app or task for greater efficiency.
*Coming later in 2021 to select motherboards
| CAPACITY | 64GB |
| SPEED | 5200MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | 40 |
| VOLTAGE | 1.1 V |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| MEMORY LAYOUT | 2 x 32 GB |
| INTEL XMP | 3.0 |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |