32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 NEO 6000MHz CL30 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast DDR5 5600MHz CL40 Single Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB 5200MHz DDR5 CL40 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz CL40 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB Crucial DDR5 4800MHz CL40 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance Platinum RGB DDR5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB) - White
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast DDR5 6000MHz CL36 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 6400MHz CL32 1.40V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL30 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL32 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Crucial DDR5 4800MHz CL40 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 7000MHz CL34 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
Patriot's Signature Line DDR5 memory modules are designed to deliver an immense performance improvement for next-generation Intel platforms. Requiring only 1.1V of power, Signature DDR5 modules consume less power and emit less heat despite the increased frequency and speed. Enhanced power improvements include an onboard Power Management IC (PMIC), which provides better control of local voltage regulation while delivering increased threshold protection, simultaneous monitoring, intelligent voltage, and power management. The Signature Line DDR5 series includes onboard thermal sensors to monitor and protect against thermal issues and better overall reporting. In addition, the latest on-die ECC (Error-Correcting Code) further enhances the accuracy of data-processing and your overall system's stability.
| CAPACITY | 8GB |
| SPEED | 4800MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Single |
| CAS LATENCY | 40 |
| VOLTAGE | 1.1V |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| MEMORY LAYOUT | 1 x 8 GB |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 85 °C |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |