ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire PURE GAMING OC AMD Radeon RX 9070 16GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GeForce RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
Fast and powerful, The Geforce GTX 1050 Ti is loaded with NVIDIA innovative Game Ready technologies. Gamers will welcome the graphical capabilities of this card.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GTX 1050 Ti |
| MEMORY SIZE | 4GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR5 |
| MEMORY BUS | 128 bit |
| NUMBER OF FANS | 1 |
| COOLING TYPE | Active |
| PROCESSOR FREQUENCY | Processor frequency: 1290 MHz Processor boost clock speed: 1392 MHz |
| DISPLAY PORTS | 1 |
| HDMI PORTS | 1 |
| POWER CONSUMPTION | (typical): 75 W |
| DIMENSIONS | Depth: 175 mm Height: 42 mm Width: 128 mm |
| CUDA CORES | 768 |
| COLOR | Black |
| SLOTS WIDTH | 2 |