Corsair LL120 PWM RGB 120mm Computer Case Fans - Triple Pack - White
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140x150x25mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-2 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL-INFINITY 120mm ARGB Case Fan - 3 Pack - Black
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-P 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan - 3 pack
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-2 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Next Generation Of Sickleflow Fans
SickleFlow 120, a new series of the CoolerMaster Fan family, provides a specific air cooling solution ideal for CPU coolers and chassis in-take fans. Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure. Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency. Sealed and secured fan bearing, preventing dust and lubricating oil leakage while increasing the fan’s operation stability and life span.
Enhanced Fan Frame
Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency.
New Bearing Sealant
Improve dustproof properties as well as prevent sleeve lubricant from leaking.
New Blade Design
Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1800rpm |
| NOISE LEVEL | Noise level (low speed): 8 dB Noise level (high speed): 27 dB |
| AIRFLOW | Maximum airflow: 62 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| POWER CONSUMPTION | 1.8 W |
| DIMENSIONS | (W x D x H): 120 x 120 x 25 mm |
| WEIGHT | 156 g |