Noiseblocker NB-eLoop B12-2 1300RPM 120mm Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-3 1400RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Reversed Blade Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Corsair LL140 PWM RGB 140mm Computer Case Fans - Dual Pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-1 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 92mm 2500RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Next Generation Of SickleFlow Fans
SickleFlow 120 RGB, a new series of the CoolerMaster Fan family, provides a specific air cooling solution ideal for CPU coolers and chassis in-take fans. Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure. Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency. Sealed and secured fan bearing, preventing dust and lubricating oil leakage while increasing the fan’s operation stability and life span.
Updated Lighting Design
Featuring eclipse-mode lighting and enhanced lighting effects.
Enhanced Fan Frame
Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency.
New Bearing Sealant
Improve dustproof properties as well as prevent sleeve lubricant from leaking.
New Blade Design
Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure.
Secure Connection
Includes Addressable RGB connector clips to ensure a secure connection
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1800 RPM |
| NOISE LEVEL | Noise level (low speed): 8 dB Noise level (high speed): 27 dB |
| AIRFLOW | 62 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| POWER CONSUMPTION | 1.8 W |
| DIMENSIONS | (W x D x H): 120 x 25 x 120 mm |