Noctua 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua 120mm 29.7dBA Computer Case Fan - Black Brown
| IN STOCK |
StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-P 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 80mm 2200RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan - 3 pack
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XL-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL-INFINITY 120mm ARGB Case Fan - 3 Pack - Black
| IN STOCK |
Noctua 80mm 1200RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Next Generation Of SickleFlow Fans
SickleFlow 120 ARGB, a new series of the CoolerMaster Fan family, provides a specific air cooling solution ideal for CPU coolers and chassis in-take fans. Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure. Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency. Sealed and secured fan bearing, preventing dust and lubricating oil leakage while increasing the fan’s operation stability and life span.
Updated Lighting Design
Featuring eclipse-mode lighting and enhanced lighting effects.
Enhanced Fan Frame
Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency.
New Bearing Sealant
Improve dustproof properties as well as prevent sleeve lubricant from leaking.
New Blade Design
Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure.
Secure Connection
Includes Addressable RGB connector clips to ensure a secure connection
Sickleflow 120 ARGB 3 In 1
SickleFlow 120 ARGB 3in1, a new series of the CoolerMaster Fan family, provides a specific air cooling solution ideal for CPU coolers and chassis in-take fans. Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure. Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency. Sealed and secured fan bearing, preventing dust and lubricating oil leakage while increasing the fan’s operation stability and life span.
Addressable RGB Controller
With Included Addressable RGB Controller, You can choose your favorite color easily. It also support lighting RESET button of Case.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1800 |
| QUANTITY | 3 pc(s) |
| NOISE LEVEL | Noise level (low speed): 8 dB Noise level (high speed): 27 dB |
| AIRFLOW | Maximum airflow: 62 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| POWER CONSUMPTION | 1.8 W |
| DIMENSIONS | (W x D x H): 120 x 25 x 120 mm |
| WEIGHT | 541 g |