Noiseblocker Black Silent X-1 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-3 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x20 40mm 5000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-2 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White, 3 Pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-2 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
CORSAIR AIRGUIDE TECHNOLOGY
SP RGB Elite series fans utilize anti-vortex vanes to direct airflow and concentrate cooling, improving cooling whether used as intake, exhaust, or mounted to a liquid cooling radiator or heatsink.
MESMERIZING RGB LIGHTING
Eight Individually Addressable RGB LEDs line the central fan hub and diffuse outwards through the semi-opaque fan blades for a subtle and elegant glowing effect.
YOUR SETUP AT YOUR COMMAND
With the included iCUE Lighting Node CORE you can create vivid lighting effects, bringing your system to life with dynamic RGB lighting using our powerful iCUE software.
LOW-NOISE, HIGH-PERFORMANCE
With noise levels as low as 18 dBA, the SP RGB ELITE’s translucent fan blades provide ample airflow while still letting your RGB lighting shine through.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | Rotational speed (max): 1500 RPM |
| QUANTITY | 3 pc(s) |
| NOISE LEVEL | 18dB |
| AIRFLOW | Maximum airflow: 47.7 cfm |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 6 - 13.2 V |
| DIMENSIONS | (W x D x H): 120 x 120 x 25 mm |
| WEIGHT | 368 g |