Noctua NF-A12x25 120mm 2000RPM 5V Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-P 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-2 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140x150x25mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-2 1300RPM 120mm Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
CORSAIR AIRGUIDE TECHNOLOGY
SP RGB Elite series fans utilize anti-vortex vanes to direct airflow and concentrate cooling, improving cooling whether used as intake, exhaust, or mounted to a liquid cooling radiator or heatsink.
MESMERIZING RGB LIGHTING
Eight Individually Addressable RGB LEDs line the central fan hub and diffuse outwards through the semi-opaque fan blades for a subtle and elegant glowing effect.
YOUR SETUP AT YOUR COMMAND
With the included iCUE Lighting Node CORE you can create vivid lighting effects, bringing your system to life with dynamic RGB lighting using our powerful iCUE software.
LOW-NOISE, HIGH-PERFORMANCE
With noise levels as low as 18 dBA, the SP RGB ELITE’s translucent fan blades provide ample airflow while still letting your RGB lighting shine through.
| FAN DIAMETER | 140mm |
| ROTATION SPEED | 1200rpm |
| QUANTITY | 1 pc(s) |
| NOISE LEVEL | 18dB |
| AIRFLOW | Maximum airflow: 68.1 cfm |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 6 - 13.2 V |
| DIMENSIONS | (W x D x H): 140 x 140 x 25 mm |
| WEIGHT | 177 g |