Noctua Chromax Black Swap 80mm 2200RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-1 600RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1300RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Reversed Blade Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-2 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
CORSAIR AIRGUIDE TECHNOLOGY
SP RGB Elite series fans utilize anti-vortex vanes to direct airflow and concentrate cooling, improving cooling whether used as intake, exhaust, or mounted to a liquid cooling radiator or heatsink.
MESMERIZING RGB LIGHTING
Eight Individually Addressable RGB LEDs line the central fan hub and diffuse outwards through the semi-opaque fan blades for a subtle and elegant glowing effect.
YOUR SETUP AT YOUR COMMAND
With the included iCUE Lighting Node CORE you can create vivid lighting effects, bringing your system to life with dynamic RGB lighting using our powerful iCUE software.
LOW-NOISE, HIGH-PERFORMANCE
With noise levels as low as 18 dBA, the SP RGB ELITE’s translucent fan blades provide ample airflow while still letting your RGB lighting shine through.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1200RPM |
| QUANTITY | 2pc(s) |
| NOISE LEVEL | 18dB |
| AIRFLOW | 68.1 |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 6 - 13.2 V |
| DIMENSIONS | (W x D x H): 140 x 140 x 25 mm |
| WEIGHT | 354 g |