16GB OWC PC4-19200 2400MHz DDR4 CL17 SO-DIMM Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 So Dimm Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws 3200MHz DDR4 SO-DIMM CL22 Laptop Memory Module 1.20V
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz DDR4 SO-DIMM Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V 260-pin DDR4 SO-DIMM Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 SO DIMM Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRAM DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill 2400MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Upgrade Kit (CL16) 1.20V PC4-19200 Ripjaws 2x16GB
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 SO-DIMM Memory Module - 1x8GB
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
Kingston's ValueRam memory is super reliable, and is offered at a great price. DDR4 memory module for newer laptop computers, this is one of the best options to boost performance of your laptop computer.
Single 16GB DDR4 memory upgrade for laptops, 2666MHz, and CAS latency of CL19.
Backed by Kingston's lifetime warranty.
| CAPACITY | 16GB |
| STANDARD | PC4-21300 |
| MEMORY SPEED | 2666MHz |
| CAS LATENCY | CL19 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| SINGLE MODULE / DUAL KIT | Single |
| NUMBER OF PINS | 260 |
| CONFIGURATION | 1 x 16 GB |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |