32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
8GB Kingston ValueRAM PC4-25600 3200MHz 1.2 V CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Quad Channel Kit (4 x 16GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB OWC 2666MHz DDR4 RDIMM PC4-21300 288-pin CL19 Quadruple Channel Memory Upgrade kit for iMac Pro (4x 32GB)
| IN STOCK |
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 Light Enhancement Kit - White
| IN STOCK |
16GB Kingston Fury Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 32GB) Black
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3000Mhz PC4-24000 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 2400MHz Sniper X PC4-19200 CL17 Quad Channel Kit (4x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
SET THE WORLD ABLAZE WITH A PNY XLR8 DDR4 MEMORY UPGRADE
You take your PC to the extreme for one purpose: to destroy the competition. PNY has your back with its elite DDR4 3200MHz CL20 notebook memory upgrade. PNY’s premium XLR8 modules combine top-tier components and select ICs for aggressive speed, low latency, bullet-proof reliability, and the extreme overclocking capabilities that serious gamers demand. Overclocking is made easier with Intel® XMP compatibility.
PNY’s premium XLR8 memory features our most aggressive speeds, highest bandwidth, lowest latency and power consumption, and most advanced thermal performance for maximum PC stability and responsiveness during memory-intensive gaming and application use. PNY XLR8 DDR4 memory modules are rigorously engineered and tested to ensure peak performance in even the most challenging gaming environments.
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL20 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| NUMBER OF PINS | 260 |
| CONFIGURATION | 1 x 8GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |