16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11
| IN STOCK |
16GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
4GB Team Group Elite DDR3 SO-DIMM 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series 1333MHz single laptop memory module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz PC3-12800 CL10 Laptop Dual Channel Memory Kit 2x8GB 1.5V
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 4GB) CL9 - Low Voltage
| IN STOCK |
8GB Axiom DDR3 1600MHz Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series Dual Channel Laptop Memory Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR3 PC3-12800 1600MHz SO-DIMM CL11 Single Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11 - 1.35V
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL11 SQ Series laptop memory dual channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 4GB) CL11
| IN STOCK |
Kingston FURY Impact DDR3 Memory
Kingston FURY Impact DDR3 opens up a world of detail that other gamers will never know: the hairs on the back of your victim’s neck, for instance. It automatically recognizes the platform it’s plugged into and auto overclocks to the highest memory frequency published (up to 1866MHz) with no need to adjust system BIOS settings. So you get extreme performance that supports notebooks and other small-form-factor systems using either AMD or the latest Intel CPU technologies with no hassle at all. And all you’ll ever miss is lag.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 1866MHz |
| CAS LATENCY | CL11 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual channel kit |
| VOLTAGE | 1.35,1.5 V |
| FORM FACTOR | 204-pin SO-DIMM |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |