32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology ValueRAM DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance LPX 2 DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2 x 16 GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Value Ram DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Axiom DDR4 2400MHz CL17 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
CORSAIR DOMINATOR® PLATINUM RGB DDR4 Memory redefines premium DDR4 memory, with superior aluminum craftsmanship, tightly screened high-frequency memory chips and 12 ultra-bright, individually addressable CAPELLIX RGB LEDs.
THE CULMINATION OF 25 YEARS BUILDING WORLD CLASS MEMORY
CORSAIR DOMINATOR has long been the face of premium, high-performance memory. That heritage and experience has led to this: the most advanced DDR4 memory we’ve ever created.
DOMINATOR PLATINUM RGB is available in high-performance speeds of up to 4,800MHz – making it the world’s fastest air-cooled production memory – with generous overclocking headroom to push performance even higher.
INTEL® XMP 2.0 SUPPORT
Simple one-setting installation.
WIDE COMPATIBILITY
Optimized for the latest Intel® and AMD DDR4 motherboards.
| CAPACITY | 64GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 2 x 32GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |