32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB DDR4 3600Mhz CL17 Single Module
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Desktop Memory Module Value Range
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3600Mhz PC4-28800 CL16-19-19-39 1.35V Dual Channel Kit 2x16GB
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4 U-DIMM Desktop DDR4-2666MHz, CL19, 4GBx1
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2 V 288-pin DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Dual Channel Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO SL DDR4 memory lights up your PC with dynamic, individually addressable RGB lighting, while delivering peak performance in 44mm-tall compact memory modules.
Optimized for Intel® and AMD®
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO SL DDR4 memory lights up your PC with dynamic, individually addressable RGB lighting, while delivering peak performance in a compact form factor.
PERFORMANCE HERITAGE
Each Vengeance RGB PRO SL modules starts with our custom performance PCB and tightly screened memory chips to provide incredible frequencies, for maximum bandwidth and tight response times on all platforms.
COMPACT FORM FACTOR
Standing at just 44mm tall for wider compatibility with air coolers and smaller form factor chassis, each module looks great from any angle.
ONE STEP OVERCLOCKING
With Intel® XMP 2.0 support, a single BIOS setting is all that’s required to set your memory to its ideal performance settings
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 2 x 8GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |