| OUT OF STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 32GB) Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group DELTA RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2 x 8GB) - Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-21300 2666MHz Ripjaws V CL19 Quad Channel Desktop Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston ValueRAM PC4-25600 3200MHz 1.2 V CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3000Mhz PC4-24000 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V CL16 (16-18-18-38) Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
8GB Synology DDR4 2666MHz ECC UDIMM Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
Inheriting the stylish design from the previous generation, SUPER LUCE RGB SYNC Gaming Memory upgrades the LED lighting effect from single color LED to RGB LED, providing the fanciest lighting effect for gamers looking for RGB memory products without cable management.
Perfectly supporting ASUS AURA lighting control app, SUPER LUCE RGB SYNC allows the seamless RGB lighting effects from the motherboard, graphics card, light strips, and memory kits. The cable-less design brings a great plus to simplify the cable management.
Coming with heat spreaders in stealth black and frost white, SUPER LUCE RGB SYNC series starts at a clock speed of 2133MHz and scales up to 3200MHz. To guarantee the best product compatibility, GeIL also releases Super Luce RGB SYNC series in AMD Edition, severely verified by combinations of AM4 motherboards and AMD Ryzen processors.
This GeIL Super Luce RGB SYNC memory kit supports Gigabyte Fusion, MSI Mystic Light, and ASRock Polychrome on selected motherboards.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| STANDARD | PC4-25600 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| MEMORY TIMINGS | 16-20-20-40 |
| VOLTAGE | 1.35V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| HEATSINK COLOR | Stealth Black |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DDR4 SDRAM memory modules |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | Two 8GB modules per 16GB kit |
| FEATURES | Cableless RGB Illumination Control Design Supports ASUS AURA Lighting control app |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |