| IN STOCK |
|
Ships in 10 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fans - Dual Pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-P 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 40x20mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-1 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 80mm 1200RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-1 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-1 600RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
StarTech 50mm 4500RPM TX3/LP4 Ball Bearing Case Fan
| IN STOCK |
Featuring advanced aerodynamic design measures such as Flow Acceleration Channels and Noctua’s AAO frame, the NF-A12x15 is a highly optimised, premium quality quiet fan in size 120x15mm. Its 15mm slim design makes the NF-A12x15 ideal for space-restricted applications such as low-profile CPU coolers or HTPC cases. The PWM version sports Noctua’s custom-designed NE-FD1 IC for fully automatic speed control via 4-pin fan headers and comes with a Low-Noise Adaptor to reduce the maximum speed during PWM control from 1850 to 1400rpm. Its superb running smoothness, reference-class SSO2 bearing and Noctua’s trusted premium quality make it an elite choice for the highest demands.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 450-1850 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 16.8-23.9 dBA |
| AIRFLOW | 70.8-94.2 m³/h |
| CONNECTOR | 4-pin PWM |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 5 V-12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 15 mm |