be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fans - Dual Pack
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-3 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-1 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-2 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-PS 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PM-1 40mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-1 600RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
Featuring advanced aerodynamic design measures such as Flow Acceleration Channels and Noctua’s AAO frame, the NF-A4x20 is a highly optimised, premium-quality quiet fan in size 40x20mm. The PWM version sports Noctua’s custom-designed NE-FD1 IC for fully automatic speed control via 4-pin fan headers and comes with a Low-Noise Adaptor as well as an OmniJoin™ Adaptor Set for easy connection to proprietary fan headers. Its superb running smoothness, reference-class SSO2 bearing and Noctua’s trusted premium quality make it an elite choice for the highest demands.
| FAN DIAMETER | 40 mm |
| ROTATION SPEED | 1200-5000 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 14.9 dBA |
| AIRFLOW | 9.4 m³/h |
| CONNECTOR | 4-pin PWM |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 5 V-12 V |
| DIMENSIONS | 40 mm x 40 mm x 20 mm |