Adesso PS2 Multimedia Black Desktop Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K120 Wired Keyboard - French Layout
| IN STOCK |
Logitech Wireless Keyboard K270 - UK Layout
| IN STOCK |
Adesso Antimicrobial USB QWERTY Waterproof Touchpad Keyboard - White
| IN STOCK |
Logitech K845 Mechanical Illuminated USB Wired Keyboard - Aluminum, Black
| IN STOCK |
Logitech G ProX Lightspeed RF Wireless Gaming Keyboard - White
| IN STOCK |
Adesso 3 Color Illuminated USB SlimTouch 110 Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Black Keyboard - US English Format
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Seal QWERTY Keyboard SSKSV207L Black - US Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Seal QWERTY Keyboard - Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech K845 Mechanical Illuminated Aluminum USB Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK270 Wireless Keyboard and Mouse Combo - UK Layout
| IN STOCK |
Adesso Easy Touch 618 Numeric Universal USB Keypad - Black
| IN STOCK |
SUPERIOR CHERRY MX GAMING KEY-SWITCH
Cherry RED key provides superior key response and an optimized actuation force. Reduced key actuation distance of 2mm improves keyboard response time while remaining whisper silent during operation.
ALL KEY PROGRAMMABLE WITH ON-BOARD MEMORY
It is easy to set any key to any macro or combination you want. And with on board memory, you can set almost unlimited profiles.
FULL-RANGE ANTI-GHOSTING CAPABILITY
Utilizing the revolutionary Anti-Ghosting Matrix key-switch design, AORUS K7 provides Anti-Ghosting across all areas of the keyboard. (N-Key Rollover) Dominate the competition with the advantage and versatility of being able to input multiple keystrokes at once.
ADJUSTABLE NON-SLIP RUBBER FEET STANDS
Keeping the keyboard firm and steady during intense gaming operation, the big-sized rubber feet can be adjusted precisely to your most comfortable height by rotating the circular gear. Each foot can be adjusted independently for any special needs.
ON-THE-FLY MULTIMEDIA AND BACKLIGHT CONTROL
The convenient function hotkeys offer instant media control and allow you to adjust the keyboard backlighting scheme with ease.
AORUS OUTLOOK
RGB Fusion – Per Key 16.7M Customizable Color
Each key can be personalized to your gaming style with virtually unlimited color illumination options and customizable lighting effects which are able to save to the keyboard onboard memory.
| CONNECTION | USB, Wired |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Metallic |
| DESIGN STYLE | Straight, Gaming |
| BACKLIGHT | RGB |
| KEY SWITCH TYPE | Cherry MX switches |
| FEATURES | RGB |
| CABLE LENGTH | 2 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 7, 8, 10 |
| DIMENSIONS | 440 mm x 150 mm x 40 mm |
| WEIGHT | 848 g |