8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-12800 1600MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series for Intel/AMD (10-10-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsZ Series for Intel X79 (10-10-10-30) Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz CL11 NT Series Desktop dual channel memory kit (2x4GB)
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 ECC-R PC14900 1866MHz SDRAM ECC for Mac Pro & Xserve Nehalem & Westmere models
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR3 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
32GB OWC PC3-12800 DDR3 1600MHz SO-DIMM 204 Pin CL11 Memory Upgrade Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
12GB OWC DDR3 1333MHz ECC Memory Upgrade Kit for Mac Pro 8-core and Quad-core Xeon systems (3x 4GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Quad Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (10-11-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NT Series Desktop Memory Module
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NS Series Desktop memory module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
32GB Transcend DDR3 PC3-12800 1600MHz ECC Registered CL11 240-Pin Apple RAM
| IN STOCK |
Get in the game with HyperX® FURY
Even newbies get up to speed fast, since FURY automatically recognises its host platform and automatically overclocks to the highest frequency published – up to 1866MHz – providing plenty of power for your next deathmatch.
Affordably priced, FURY’s asymmetric heat spreader design is available in black, blue, red and– for the first time in the HyperX line –white, with a black PCB. It’s 100% tested and backed by a lifetime warranty and free technical support.
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 1600 MHz |
| STANDARD | PC3 12800 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual channel kit (2x 4GB) |
| CAS LATENCY | CL10 |
| MEMORY TIMINGS | 10-10-10 |
| VOLTAGE | 1.5 V |
| COLOR | Black |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2x 4GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |