| OUT OF STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Transcend JetFlash 790 USB3.0 Flash Drive - up to 90MB/sec - Retractable USB Connector
| IN STOCK |
DC Batman Movie Gift Box - Bluetooth Speaker, 16GB USB, Earphones and USB cable
| IN STOCK |
64GB AData UV150 USB3.2 Flash Drive - Black/Red
| IN STOCK |
16GB Thor USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
8GB Integral Crypto Drive FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive (AES 256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
256GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
16GB Hermoine Grainger USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Albus Dumbledore USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Kingston Ironkey Keypad 200 AES-256 Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
32GB Apricorn USB3.2 Type-C Flash Drive - Black
| IN STOCK |
8GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
Integral Courier USB 3.0 Flash Drive combines a great-value price with a SuperSpeed data transfer rate, that is up to 10x faster than an equivalent USB 2.0 drive. Now you can backup, transfer and access your digital content faster than ever.
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0 |
| TRANSFER RATES | Read speeds up to: 140 MB/s Write speeds up to: 30 MB/s |
| COLOUR | Blue |
| MODEL | Courier |
| TEMPERATURE RANGE | 0 - 60 °C |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Winodws 7, 8, 10, XP, Vista Mac OS X 10 and later |
| DIMENSIONS | 22 mm x 10 mm x 70 mm |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |