16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
256GB SanDisk Cruzer Ultra USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Captain America USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB GOT Jon Snow USB Flash Drive - Game of Thrones
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Exodia M USB3.2 Type-A Flash Drive - Black, Red
| IN STOCK |
32GB Sandisk Cruzer Glide USB2.0 Black/Red Sliding USB Connector
| IN STOCK |
128GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
16GB Star Wars Han Solo USB Drive
| IN STOCK |
128GB PQI U273V Traveling Disk USB Flash Drive - Deep Blue - USB3.0
| IN STOCK |
16GB Ron Weasley USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Ironkey D300SM Encrypted USB 3.0 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology Data Traveler USB3.2 Type-A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
The JetFlash 700/730 supports USB 3.1 standard, making it much easier to get access to your rich digital content. With a combination of speed and beauty, the JetFlash 700/730 is a perfect entry-level USB 3.1 peripheral for those who demand stylish aesthetics with leading technology.
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.1 (3.1 Gen 1) |
| FEATURES | SuperSpeed USB 3.1 Gen 1 interface Sturdy structure & smooth surface |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 70MB/sec Write speed up to 18MB/sec |
| COLOUR | Black |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Microsoft Windows 7 Microsoft Windows 8 Microsoft Windows 10 Mac OS 9.0 or later Linux Kernel 2.4.2 or later |
| DIMENSIONS | 61.5x18.6x8.7mm |
| WEIGHT | 8.5g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |