32GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Transcend DDR3 Apple RAM 1333MHz ECC Registered Quad Channel Kit (4x4GB) For Mac Pro Early 2009
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NS Series Desktop memory module
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR3 PC3-12800 1600MHz Dual Channel kit (CL11) 2x4GB 1.5V
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-12800 1600MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9-24) Dual Channel kit Red
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Red Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series for Intel Z77/Z68/P67 (10-11-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series (10-11-10-30) Single module
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Octuple Channel Memory Kit (8x 8GB)
| IN STOCK |
32GB OWC PC3-12800 DDR3 1600MHz SO-DIMM 204 Pin CL11 Memory Upgrade Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 1333MHz ECC Memory Module for Mac Pro 8-core and Quad-core Xeon systems
| IN STOCK |
8GB Kingston ValueRAM PC3-12800 1600MHz CL11 DDR3 Memory Module
| IN STOCK |
Vengeance LP Performance Memory modules 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL10 Unbuffered DIMM Memory with XMP 1.3 for AMD, Intel Platforms.
Vengeance LP Performance Memory modules,16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL10 Unbuffered DIMM Memory with XMP 1.3 for AMD, Intel Processor platforms, including 2nd and 3rd generation Intel Core i7 and i5 systems. Each module is built using carefully selected DRAM to allow excellent overclocking performance.
Vengeance LP Performance Memory modules, 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL10 Unbuffered DIMM Memory with XMP 1.3 for AMD, Intel Processor platforms, including 2nd and 3rd generation Intel Core i7 and i5 systems. Every Vengeance memory module provides users with outstanding performance and high quality. Vengeance memory modules are built using carefully selected DRAM to allow excellent overclocking performance and rock solid stability.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz |
| STANDARD | PC3-12800 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL10 |
| MEMORY TIMINGS | 10-10-10-27 |
| VOLTAGE | 1.5V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| COLOR | Black |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 SDRAM |
| CONFIGURATION | 2x 8GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |