be quiet Light Wings (BL072) ARGB120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140x150x25mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair LL120 PWM RGB 120mm Computer Case Fans - Triple Pack - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-1 600RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-P 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Supermicro 40MM 13000RPM 4-Pin Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Noctua 120mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PM-1 40mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Pure 12 DC Fan
The Thermaltake Pure 12 fan comes with reliable, stable performance and gorgeous vibrant style. Available in 120mm, the Pure 12 fan offers the perfect balance of silence, style and efficiency.
High Performance
Pure 12 fan is designed to great silently, so user can keep his mind focused on the task at hand without bothering.
Enhanced Airflow
9 fan blades create a torrent of air without creating excess noise.
Long life sleeve bearing
Long-life bearing offers better reliability and extends life span.
Easy to install
Pure 12 fan is designed for easy and quick installation.
Ideal compatibility
Ideal for the PC case and CPU heatsink.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1000RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 21dBA |
| AIRFLOW | 40.997CFM |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12V |
| POWER CONSUMPTION | 1.2W |
| DIMENSIONS | 120mm x 120mm x 25mm (WxDxH) |
| WEIGHT | 0.4536kg |