Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White, 3 Pack
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1300RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 80mm 2200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan - 3 pack
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL120 RGB 120 mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
This CoolerMaster Fan is recommended for CM 690 and Centurion 590. It has supper silent operation at 16 dBA for case cooling, and RoHS complaince for protecting the environment. Cooler Master is 140MM, 1000RPM. It includes:
- Recommended for CM 690 and Centurion 590
- 60.9 CFM High airflow to enhance cooling performance
- Super silent operation at 16 d-BA for case cooling
- RoHS compliance for protecting the environment
- 3-Pin Silent Sleeve Bearing Fan
| FAN DIAMETER | 140mm |
| ROTATION SPEED | 1000RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 16dBA |
| AIRFLOW | 60.9CFM |
| CONNECTOR | 3-Pin |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | 140mm x 25mm x 140mm (WxDxH) |
| WEIGHT | 0.41kg |