Ubiquiti 24 Port Managed L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Network Switch - Silver
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi Pro 24-Port (PoE) Managed L2/L3 Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
D-Link 10-Port Gigabit Smart PoE Managed Switch
| IN STOCK |
D-Link 30-Port Lite Layer 3 Gigabit Stackable Managed Switch
| IN STOCK |
Netgear 24 Port GE POE Smart Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti UniFi Enterprise 24-port PoE Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
D-Link 52-Port Gigabit Stackable Smart Managed with 10G Uplinks
| IN STOCK |
D Link 52 Port Smart Managed Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
D-Link 28-Port Layer 3 Gigabit Stackable PoE Managed Switch
| IN STOCK |
TP-Link 5-Port Unmanaged Gigabit Ethernet Network Switch - Black
| IN STOCK |
StarTech 4-Port KVM DisplayPort Switch with Audio - Black
| IN STOCK |
TP-LINK JetStream 24-Port Gigabit L2 with 4 SFP Slots Managed Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti EdgeSwitch 24-port 250W (PoE) Managed L2/L3 Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti Lite 8 Port Managed L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Switch - White
| IN STOCK |
D-Link 52-Port Layer 3 Stackable Managed Gigabit Switch
| IN STOCK |
D-Link 20-Port L2 Managed Ethernet Switch has 20 ports, 16 10/100/1000 Base-T port with 4 x 1000Base-T /SFP ports. It supports networking standards of IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x. Plus, the Ethernet switch is backed by a lifetime manufacturers warranty.
Additional features
- MAC address table: 16000 entries
- Switching capacity: 40 Gbit/s,
- Supported data transfer rates: 10/100/1000 Mb/s
- Management protocols: SNMP, RMON, Data link protocols: IP
| NUMBER OF PORTS | 20 |
| PRIMARY PORT SPEED | 10/100/1000Mbps |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| OPERATING TEMPERATURE | -5 - 50°C |
| INPUT VOLTAGE / FREQUENCY | 100-240V |
| COLOR | Black |
| WEIGHT | 1.89kg |
| DIMENSIONS | 17in x 5in x 1in |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |