Canon PG-40 Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Brother LC-125XLC Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
| IN STOCK |
HP 933XL Ink Cartridge Yellow
| IN STOCK |
HP 302 2-pack Black/Tri-color (Cyan, Magenta, Yellow) Original Ink Cartridges (X4D37AE)
| IN STOCK |
Canon CLI-551GY XL Grey Ink Cartridge
| IN STOCK |
Brother LC-1100HYC Cyan ink cartridge
| IN STOCK |
Brother LC-123M Magenta Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-571 Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 935XL Ink Cartridge Yellow
| IN STOCK |
Canon CLI-581 XL Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon Ink CLI-551M Magenta Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-42 Photo Magenta Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PGI-580 XXL Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Epson 29 Black, Yellow, Cyan, Magenta Ink Cartridge
| IN STOCK |
It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer/MFP as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime, improve productivity.
Features
Move projects forward and facilitate team collaboration with quality prints from clear, easily readable drawings to colorful, powerful presentations. With Original HP inks, you get crisp, clear, accurate lines and vivid color.
Save time with hassle-free printing. To get the consistent quality you need, look to Original HP inks designed with your printer or MFP as an optimized printing system. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep the pace.
| COLOR | Cyan |
| CARTRIDGE QUANTITY | 1 |
| INK VOLUME | 130ml |
| BRAND COMPATIBILITY | HP |
| PRINTER COMPATIBILITY | HP DesignJet T730 36in, HP DesignJet T830 36in |
| PRINT TECHNOLOGY | Thermal inkjet |
| OPERATING TEMPERATURE | 41 to 104°F |
| STORAGE TEMPERATURE | -13 to 131°F |
| WEIGHT | 0.54LBS |
| PACKAGE DIMENSIONS | 5.07in x 7.95in x 1.57 |