HP 934XL Ink C2P23AE Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-42 Black, Cyan, Grey, Light Grey, Magenta, Photo Cyan, Photo Magenta, Yellow Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-521 Photo Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-571C XL Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PGI-35 Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-571 XL Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PGI-520BK Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 951XL Ink Cartridge Yellow
| IN STOCK |
HP 301XL Ink Cartridge Black
| IN STOCK |
Canon CLI-571 Magenta Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PGI-550PGBK Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-551GY XL Grey Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 728 Ink Cartridge 300ml Magenta
| IN STOCK |
Canon CLI-571 XL Grey Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 932XL Ink Cartridge Black
| IN STOCK |
It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer/MFP as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime, improve productivity.
Features
Move projects forward and facilitate team collaboration with quality prints from clear, easily readable drawings to colorful, powerful presentations. With Original HP inks, you get crisp, clear, accurate lines and vivid color.
Save time with hassle-free printing. To get the consistent quality you need, look to Original HP inks designed with your printer or MFP as an optimized printing system. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep the pace.
It's your choice. A range of cartridge sizes from 40- to 300-ml HP ink cartridges are designed to fit your print volume. Large supplies can reduce intervention. Ink cartridge return and recycling is free and convenient.
| COLOR | Magenta |
| CARTRIDGE QUANTITY | 1 |
| INK VOLUME | 130ml |
| BRAND COMPATIBILITY | HP |
| PRINTER COMPATIBILITY | HP DesignJet T730 36in, HP DesignJet T830 36in |
| PRINT TECHNOLOGY | Thermal inkjet |
| OPERATING TEMPERATURE | 41 to 104°F |
| STORAGE TEMPERATURE | -13 to 131°F |
| WEIGHT | 0.54LBS |
| PACKAGE DIMENSIONS | 5.07in x 7.95in x 1.57in |