Canon CLI-581 XXL Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 302 2-pack Black/Tri-color (Cyan, Magenta, Yellow) Original Ink Cartridges (X4D37AE)
| IN STOCK |
Canon CLI-571 XL Yellow Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 950XL High Yield Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-581 XL Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 301XL Ink Cartridge Black
| IN STOCK |
Canon CLI-551GY XL Grey Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-521 Grey Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PGI-580 XL Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Epson T1285 Black, Cyan, Magenta, Yellow Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 934XL Ink C2P23AE Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PGI-1500 XL Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PG-40 Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-551 Grey Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 933XL Ink Cartridge Magenta
| IN STOCK |
It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer/MFP as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime, improve productivity. Choose from 40- to 300-ml cartridge sizes to fit your needs.
Features
Move projects forward and facilitate team collaboration with quality prints from clear, easily readable drawings to colorful, powerful presentations. With Original HP inks, you get crisp, clear, accurate lines and vivid color.
Save time with hassle-free printing. To get the consistent quality you need, look to Original HP inks designed with your printer or MFP as an optimized printing system. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep the pace.
*Ink cartridge return and recycling is free and convenient.
| COLOR | Yellow |
| CARTRIDGE QUANTITY | 1 |
| INK VOLUME | 130ml |
| BRAND COMPATIBILITY | HP |
| PRINTER COMPATIBILITY | HP DesignJet T730 36in, HP DesignJet T830 36in |
| PRINT TECHNOLOGY | Thermal inkjet |
| OPERATING TEMPERATURE | 41 to 104°F |
| STORAGE TEMPERATURE | -13 to 131°F |
| WEIGHT | 0.27LBS |
| PACKAGE DIMENSIONS | 5.07in x 7.95in x 1.57in |