| 5 IN STOCK |
|
Ready to ship Shipping to United Kingdom from only £ 2.99! |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Verbatim Store N Go USB2.0 Type A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
16GB GOT Jon Snow USB Flash Drive - Game of Thrones
| IN STOCK |
32GB Apricorn Aegis Secure Key 3z USB3.1 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB Albus Dumbledore USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology Data Traveler Micro Duo 3C USB Flash Drive - Stainless Steel, Purple
| IN STOCK |
64GB Kingston Ironkey D300SM Encrypted USB 3.0 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
480GB Apricorn SecureKey USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 700 USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
64GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Verbatim USB2.0 Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
Swivel-style USB3.0 Flash Drive from Silicon Power. The USB connector is protected when not in use, and there is no cap to accidentally lose. With classic diamond-cut pattern design, this USB drive performs well and looks amazing.
This 64GB drive holds entire music or photo collections, and it is fast enough to sustain incredible fast transfer of even large files such as movies and more.
360-degree swivel with 4 positions. The aluminum clips protects the USB connector when the USB drive is not in use.
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | Recuva File Recovery software, free download SP Widget security software |
| TRANSFER RATES | Up to 5Gbps, USB3.0 super-speed |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| COLOUR | Black / Silver |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP Mac OS 10.3.x or later Linux 2.6.x or later |
| DIMENSIONS | 53.7 x 18.0 x 10.3 mm |
| WEIGHT | 14.8g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |