| OUT OF STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
64GB OWC DDR4 PC23400 2933MHz RDIMM Memory Upgrade Kit (4x16GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Axiom DDR4 2400MHz CL17 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-21300 2666MHz Ripjaws V CL19 Quad Channel Desktop Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel
| IN STOCK |
128GB OWC 2666MHz DDR4 RDIMM PC4-21300 288-pin CL19 Quadruple Channel Memory Upgrade kit for iMac Pro (4x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 (16-19-19-39) RGB Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
16GB DDR4 quad channel kit for gaming computers based on the X99 Intel chipset. Four matched 4GB modules with timings of CL16 and equipped with aluminium heatsinks for best possible heat dissipation.
Designed and manufactured by Team Group, one of the largest Taiwanese memory manufacturers.
288 pin unbuffered DDR4 memory modules suitable for desktop computers using DDR4 memory. Great for gamers and computer enthusiasts who are looking to move to the improved performance of DDR4 without breaking the bank.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 2400MHz (DDR4-2400) |
| STANDARD | PC4-19200 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Quad channel kit (4x 4GB) |
| CAS LATENCY | CL16 |
| MEMORY TIMINGS | 16-16-16-39 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| HEATSINK COLOR | Black |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288 pin DIMM |
| CONFIGURATION | 512x8 DRAM density |
| FEATURES | Aluminium heatsinks |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |