16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB PQI U273V Traveling Disk USB Flash Drive - Deep Blue - USB3.0
| IN STOCK |
16GB Ant Man USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Apricorn SecureKey USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology Data Traveler USB3.2 Type-A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Arya USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Integral Crypto Drive FIPS 140-2 Encrypted USB3.0 Flash Drive (256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
60GB Apricorn Aegis USB3.0 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
128GB Apricorn SecureKey 3NX USB3.2 Type-A Flash Drive
| IN STOCK |
16GB DC Classic Batman USB Flash Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 256GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | 8-channel technology Shock resistant aluminium casing |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 250MB/sec Write speed up to 160MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 8, 7, Vista, XP, 2000 Mac OS 10.4 or later |
| DIMENSIONS | 78mm x 27mm x 8mm |
| WEIGHT | 22g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |