| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Yellow)
| IN STOCK |
2TB AData HD710M Pro USB3.2 External Hard Drive Military Grade Anti-Shock, Camouflage
| IN STOCK |
1TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
8TB WD My Book USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Seagate Expansion Portable USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend Blue StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
OWC 2TB Thunderbolt 5 Bus-Powered Portable NVMe SSD External Storage Solution
| IN STOCK |
2TB AData Blue/Black HD650 DashDrive USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData Durable HD330 2.5-inch External Hard Disk Drive, USB3.2, Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | USB3.0 data transfer (up to 5Gbps) Also backwards compatible with USB2.0 |
| HDD DETAILS | Built-in 500GB 2.5-inch SATA hard drive |
| DIMENSIONS | 126mm x 80mm x 15mm |
| WEIGHT | 180g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows® XP, Windows® Vista, or Windows 7 Mac OS® 10.5 or newer |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB3.0 data cable Quck start guide |
| DEVICE TYPE | Portable hard drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |