| 12 IN STOCK |
|
Ready to ship Shipping to United Kingdom from only £ 5.99! |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
4TB Lacie Rugged Mini USB3.0 Portable External Hard Drive, Orange
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
500GB Apricorn Aegis Padlock USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
10TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
1TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25A3 USB 3.1 Gen 1 Portable Hard Drive - Black - Rugged Edition
| IN STOCK |
12TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 2TB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also backwards compatible with USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 5Gbps (USB3.0 speed) |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5" hard drive |
| DIMENSIONS | 138.5mm x 85.9mm x 23.2mm |
| WEIGHT | 280g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 Linux 2.6.31 or later Mac OS 10.5 or later |
| OPERATING TEMPERATURE | Operating temperature:5℃ - 55℃ Storage temperature:-40℃ - 70℃ |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB3.0 cable User Manual |
| SPECIAL FEATURES | Includes SP Widget free download software, providing 7 major back-up and security functions |
| DEVICE TYPE | Portable hard drive |
| COLOUR | Black/Green |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |