| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB AData HD720 Waterproof Shockproof USB3.1 Portable 2.5-inch Hard Drive - Blue/Black Edition
| IN STOCK |
4TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Seagate Expansion Portable USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Western Digital Elements USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25M3 USB3.1 Slim Portable Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB AData Black HD650 Durable USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
8TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also backwards compatible with USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch form factor |
| DATA TRANSFER RATES | USB3.0 transfer speed up to 5Gbps |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5-inch SATA hard drive |
| DIMENSIONS | 132mm x 99mm x 21.5mm |
| WEIGHT | 220g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP, Windows Vista, Windows 7 Mac OS X 10.6 or later Linux Kernel 2.6 or later |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB3.0 wrap-around cable Quick install guide |
| SPECIAL FEATURES | Waterproof (IPX7 standard) Shockproof, military grade |
| DEVICE TYPE | External portable hard drive |
| COLOUR | Blue and Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |