| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Seagate Expansion Portable USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Red)
| IN STOCK |
2TB Seagate Basic USB 3.2 External Hard Drive Grey
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock Fortress External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData Durable HD330 2.5-inch External Hard Disk Drive, USB3.2, Black
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Red
| IN STOCK |
| IN STOCK |
4TB Western Digital Elements USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Yellow)
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | FireWire 800 USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch form factor |
| DATA TRANSFER RATES | FireWire 800: up to 800Mbits/s (100MB/s) USB2.0: up to 480Mbits/s (60MB/s) |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5-inch 5400rpm SATA hard drive |
| DIMENSIONS | 127mm x 83mm x 18mm |
| WEIGHT | 200g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Mac® OSX® 10.3.x or higher Windows® 2000/XP/Vista/7 |
| ACCESSORIES INCLUDED | 1x USB2.0 cable (60cm, white) 2x FireWire 800 cables (60cm, white) |
| SPECIAL FEATURES | Time Machine Ready Pre-formatted to HFS+ |
| DEVICE TYPE | Portable hard drive, bus powered |
| COLOUR | Black and aluminium |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |