1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | SATA/SATA II |
| FORM FACTOR | 2.5-inch |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 415MB/sec Write speed up to 175MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | Micron MLC NAND Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | 0° to 70°C |
| MTBF | 1.2 million hours |
| SHOCK RESISTANCE | 1500G |
| SPECIAL FEATURES | High-speed SATA 6Gb/s interface |
| SYSTEM REQUIREMENTS | SATA 2.5-inch 6Gb/s or 3Gb/s interface |
| DIMENSIONS | 100.5 x 69.85 x 9.50mm |
| WEIGHT | 75g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |