8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series (10-10-10-30) Single module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Red Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Dual Channel kit
2GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NS Series Desktop memory module
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series (9-9-9-24) Dual Channel Kit 2x8GB
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 RipjawsX Series (9-9-9-24) Single module
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 RipjawsZ Series for Intel X79 (9-11-10-28) Quad2 Channel kit 8x4GB
32GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series for Intel Z68/P67 (9-11-10-28) Dual Channel kit
8GB Kingston 12800MHz CL11 DDR3 Memory Module
8GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NT Series Desktop Memory Module
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Intel Z77/X79 (9-9-9-24) Quad Channel kit
4GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz NS Series (9-9-9-24) Dual Channel kit
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsZ Series for Intel X79 (9-9-9-24) Quad2 Channel kit 8x4GB
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz CL11 NT Series Desktop memory module
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz (DDR3-1600) |
| STANDARD | PC3-12800 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual Channel kit (2x4GB) |
| CAS LATENCY | CL7 |
| MEMORY TIMINGS | 7-9-8-24 |
| VOLTAGE | 1.65V |