| OUT OF STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz RipjawsZ Series (10-11-10-30) Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series (9-9-9-24) Dual Channel Kit 2x8GB
| IN STOCK |
16GB Transcend DDR3 Apple RAM 1333MHz ECC Registered Quad Channel Kit (4x4GB) For Mac Pro Early 2009
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ripjaw Series (9-9-9-24) Dual Channel kit for Intel LGA1156/AM3
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Sniper Series (9-11-10-28) Quad Channel kit 4x4GB
| IN STOCK |
4GB Transcend JetRAM DDR3 1600MHz CL11 1.5V Desktop Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (10-11-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series for Intel Z68/P67 (9-11-10-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB OWC Mac Pro Late 2013 Quadruple Channel Kit PC3-14900 1866MHz DDR3 ECC-R SDRAM (4x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Dual Channel kit 2x8GB
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 Ripjaw Series (9-9-9-24) Single desktop memory module
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NS Series Desktop memory module
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM PC3-12800 1600MHz CL11 DDR3 Memory Module
| IN STOCK |
4GB DDR3 1333MHz desktop ram from G.Skill. CL9 memory module, full timings of 9-9-9-24, 1.5V, 240 pins. Backed by G.Skill's lifetime warranty.
The G.Skill NT Series is the perfect choice for the budget conscious user, offering the perfect balance between performance and affordability.
Designed for motherboards using DDR3 memory, this PC3-10600 memory is a great way to boost the performance of your system.
| CAPACITY | 4GB |
| MEMORY SPEED | 1333MHz (DDR3-1333) |
| STANDARD | PC3-10600 / PC3-10666 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Single 4GB memory module |
| CAS LATENCY | CL9 |
| MEMORY TIMINGS | 9-9-9-24 |
| VOLTAGE | 1.5V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| FEATURES | 6-layer PCB Designed especially for DDR3 based motherboards |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 SDRAM memory modules |
| CONFIGURATION | Double-sided 4GB DDR3 memory module |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |