| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
5TB Seagate LaCie Rugged Mini USB3.2 External Hard Drive - Orange
| IN STOCK |

| IN STOCK |
2TB Seagate Xbox Game Drive USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
OWC 2TB Thunderbolt 5 Bus-Powered Portable NVMe SSD External Storage Solution
| IN STOCK |
16.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
2TB AData Blue/Black HD650 DashDrive USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm 2.5-inch Portable Hard Drive Black
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25M3 USB3.1 Slim Portable Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
8TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
5TB Western Digital Elements Portable External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 750GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | 480Mbit/s (up to 30MB/sec) |
| HDD DETAILS | 2.5" SATA HDD, 5400rpm |
| DIMENSIONS | 129 x 97 x 19.2mm |
| WEIGHT | 240g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7, XP, Vista, 2000 Mac OS X 10.4 and later |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB cable |
| SPECIAL FEATURES | Waterproof (1 meter, 30 minutes, IEC 529 IPX7) Shockproof (MIL-STD-810F 516.5 procedure IV (transit drop test)) |
| DEVICE TYPE | External Hard Disk Drive |
| COLOUR | Yellow/black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |