ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - UASP Support - Model ZTC-EN002
| IN STOCK |
Transcend CM10G M.2 PCIe / SATA SSD Enclosure Kit (M.2 2230/2242/2260/2280) Black
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
OWC 0TB ThunderBay Flex 8 Thunderbolt 3 Enclosure
| IN STOCK |
OWC Mercury On-The-Go USB 3.2 (5Gb/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for 2.5-inch SATA Drives
| IN STOCK |
OWC U2 ShuttleOne NVMe M.2 to 2.5-inch U.2 SSD Adapter
| IN STOCK |
StarTech.com x4 PCI Express to M.2 PCIe SSD Adapter
| IN STOCK |
Renice Half-Mini mSATA to 2.5-inch SATA II SSD Adapter Board
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - Model ZTC-EN002 - Silver
| IN STOCK |
ZTC M.2 NVMe SSD External Portable Enclosure with RGB Lighting USB-C 3.2 Gen 2
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Gold Aluminum Shell, 5 Size Board - 6GB/s
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 - Four-Bay Thunderbolt 3 External Storage Enclosure for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
OWC Envoy Pro 1A Enclosure for Mac SSDs from most 2013 to 2019 Models
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | ZIF |
| PC INTERFACE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 1.8" |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive Enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 480 Mbps (USB2.0 Speed) |
| HDD SUPPORT | 1.8" ZIF SSD, up to 128GB capacity |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Any PC or Mac with USB2.0 port |
| ACCESSORIES INCLUDED | SSD enclosure USB2.0 cable Screws and screw driver Carrying case Warranty card |
| DIMENSIONS | 99mm x 60mm x 10mm |
| WEIGHT | 88g |
| PACKAGING | Retail gift packaging |
| WARRANTY | 1 years warranty |