| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA 5400RPM 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
14TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
6TB Western Digital My Book External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Transcend Blue StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
5TB Silicon Power D30 USB3.0 Ultra-Slim 15mm Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Seagate Basic USB 3.2 External Hard Drive Grey
| IN STOCK |
8TB Transcend StoreJet 35T3 USB3.0 External Desktop Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Western Digital Elements USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 250GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | USB2.0 transfer rates |
| HDD DETAILS | 2.5" HDD |
| DIMENSIONS | 10.92 x 7.36 x 1.7cm (4.52" x 2.9" x 0.67") |
| WEIGHT | 155g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows Vista Windows XP Windows 2000 |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB cable Support Booklet Warranty Card |
| SPECIAL FEATURES | Automatic backup of up to 10 computers No software installation required |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive |
| COLOUR | Red |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |