| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive Black
| IN STOCK |
12TB Seagate Expansion USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive - Purple
| IN STOCK |
8TB OWC miniStack External Storage Solution with USB 3.2 (5Gb/s)
| IN STOCK |
2TB AData HD770G 2.5-inch USB3.2 Durable External HDD With RGB Lighting - Black Edition
| IN STOCK |
2TB Silicon Power Armor A65B Shockproof/Waterproof Portable Hard Drive USB3.2 - Black/Grey Edition
| IN STOCK |
5TB Seagate Basic USB 3.2 External Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend Blue StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Red
| IN STOCK |
1TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm 2.5-inch Portable Hard Drive Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 750GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 when connected to a PC/laptop |
| DATA TRANSFER RATES | USB2.0 data transfer |
| HDD DETAILS | 3.5" built-in HDD |
| DIMENSIONS | 68 x 170 x 125 mm |
| WEIGHT | 1050g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000, Windows XP, Windows Vista™ / Mac® OS X / Linux based system with USB hard disk support PC or Mac with a USB port; Windows: Intel Pentium II 500MHz processor or greater; Mac: PowerPC G4 500MHz processor or greater; Intel core processor; 256MB RAM minimum; TV with a composite video and analog stereo input |
| ACCESSORIES INCLUDED | Remote control A/V cable (stereo audio and composite video) Power adapter USB 2.0 cable CD-ROM with User Manual Quick Install Guide |
| DEVICE TYPE | External MultiMedia Hard Drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |