12TB Synology HAS5300-12T SAS 3.5-inch 7200rpm 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital Red Pro 3.5-inch SATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
8TB Seagate Skyhawk HD 3.5 Inch SATA III 6Gb/s 7200RPM 256MB Cache Surveillance Internal Hard Drive
| IN STOCK |
16TB Western Digital Red Pro Serial ATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Seagate Barracuda Serial ATA III 3.5-inch 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
8TB Seagate IronWolf 3.5-inch 7200RPM SATA III 6Gbps 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate Guardian BarraCuda 2.5-inch SATA III 6Gbps 5400RPM 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
10TB Seagate Skyhawk 3.5 Inch SATA III 6GB/s 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
22TB Seagate 3.5 Inch Serial ATA 7200RPM 512MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate SkyHawk Surveillance 3.5 Inch Serial ATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital Purple 3.5 Inch Serial ATA Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate 3.5 Inch SAS 12Gb/s 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
10TB Seagate Enterprise Serial ATA III 6Gb/s 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital Blue 3.5 Inch Serial ATA 6Gbs 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
1.2TB Western Digital Ultrastar 2.5 Inch 10000RPM 128MB Cache SAS Internal Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| FORM FACTOR | 3.5-inch desktop hard drive |
| INTERFACE TYPE | IDE (Parallel ATA = PATA) |
| CACHE | 8MB |
| RPM | 7200 rpm |
| DEVICE TYPE | Internal Hard Drive |
| DATA TRANSFER RATES | 133 MBytes/sec max |
| HDD DETAILS | 3.5-inch Hitachi HDD, 2 discs, 4 heads |
| DIMENSIONS | HxWxL: 26.1mm x 101.6mm x 146.99mm |
| WEIGHT | 550g |
| OPERATING TEMPERATURE | 0° to 60°C max |
| SHOCK TOLERANCE | Operational: 70 Gs max Non-operational: 350 Gs max at 2 msec |
| WARRANTY | 12 months warranty, refurbished product |