4GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (2x 2GB)
| IN STOCK |
4GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
4GB Team Group Elite DDR3 SO-DIMM 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series 1333MHz single laptop memory module
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 4GB) CL9 - Low Voltage
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 8GB) CL11
| IN STOCK |
16GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Silicon Power DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory CL11 204 pins
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
16GB OWC 1867MHz DDR3 SO-DIMM PC3-14900 2x 8GB Memory Upgrade Kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11 - 1.35V
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series Dual channel laptop memory kit (2x4GB)
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-14900 1867MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
| CAPACITY | 2GB |
| STANDARD | PC3-8500 (DDR3-1066) |
| MEMORY SPEED | 1066MHz (DDR3-1066) |
| CAS LATENCY | CL7 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Single memory module |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| REGISTERED | Unbuffered |
| VOLTAGE | 1.5V |
| FORM FACTOR | 204-Pin DDR3 SO-DIMM memory module |
| CONFIGURATION | Double-sided 2GB DDR3 SO-DIMM memory module, 128Mx8 chips |
| FEATURES | Suitable for Dual-Channel operation if purchased in pairs |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime warranty |