| 8 IN STOCK |
|
Ships in 9 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Logitech H540 Binaural Wired USB3.0 Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H340 Binaural USB3.0 Wired Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H110 Stereo Headset - Black,Grey
| IN STOCK |
Adesso Xtream G1 Wired LED Stereo Gaming Headset w/Microphone
| IN STOCK |
Logitech H570e Binaural Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech G435 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, White
| IN STOCK |
NGS MSX11PRO, Gaming and Multimedia Headphones with 3.5mm Jack Adapter
| IN STOCK |
Logitech G G432 7.1 Surround Sound Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech G G335 Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
V7 Delux Gaming Headset 3.5mm Circumaural Black
| IN STOCK |
Logitech H650e Monaural Headset - Black, Grey
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, Black
| IN STOCK |
Marvo Scorpion HG8932 Stereo Gaming Headset with Microphone
| IN STOCK |
NGS LED Gaming Headset with LED Lights and PS4/XboxOne/PC Compatible
| IN STOCK |
| CONNECTIVITY | Wireless |
| COLOR | Black |
| EAR COUPLING | Circumaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 20 - 20000 Hz |
| IMPEDANCE | 32000 Ω |
| DRIVER UNIT | 5 cm |
| MICROPHONE INPUT IMPEDANCE | 2200 Ω |
| MICROPHONE FREQUENCY | 100 - 8000 Hz |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -40 dB |
| WEIGHT | 303 g |