| 24 IN STOCK |
|
Ships in 7 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 2 TB |
| INTERFACE TYPE | PCI Express 5.0 |
| FORM FACTOR | M.2 |
| DATA TRANSFER RATES | 14700 MB/s |
| RANDOM READ (4K) IOPS | 14700 MB/s |
| RANDOM WRITE (4K) IOPS | 13400 MB/s |
| FLASH STORAGE DETAILS | V-NAND TLC |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| MTBF | 1500000 h |
| TRIM SUPPORT | Yes |
| S.M.A.R.T. SUPPORT | Yes |
| SPECIAL FEATURES | 256-bit AES |
| DIMENSIONS | 80.2 mm |
| WEIGHT | 30 g |